BLOG

Seçimden Sonra Satışlar Artacak

Yılın ilk çeyreğinin konut satışları açısından hareketli geçtiğini belirten gayrimenkul sektörü yetkilileri 2011den umutlu. GYODER Başkanı Gökkaya "Bu yıl 600 binlik bir satış bekliyoruz" diyor, Emlak GYO Genel Müdürü Murat Kurum ise konutun halen iyi bir yatırım aracı olduğunu söylüyor.

İSTANBUL - Türkiyede konut satışları yeniden artışa geçti. Ocak ayından itibaren satışlarda canlanma gözlenirken, yıl genelinde artışın ise yüzde 10a ulaşması bekleniyor. Bu da geçen yıl 550 bin civarında seyreden konut satışlarının 600 bine yükseleceği anlamına geliyor. Bu yıl özellikle B grubuna yönelik konut satışlarında artış beklenirken, en fazla satılan konut türleri arasında 2+1 ler ve 3+1ler öne çıkıyor.

Dünya gazetesinin haberine göre; sektörde yüzde 10luk büyüme beklediklerini açıklayan Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Işık Gökkaya, "Bu yıl 600 binlik bir satış bekliyoruz. Enflasyon ve Türkiyenin büyüme oranlarına baktığımızda inşaat sektörü genel büyümenin üzerinde büyümüş olacak" dedi.

SEÇİMİN ETKİSİ
Haziran ayında yapılacak seçimin de gayrimenkul sektörünü etkileyeceğini dile getiren Gökkaya, siyasi istikrarın sürmesi durumunda öngörülen rakamlara paralel büyüme yaşanır" dedi.